2013 DJ MARKO VALENTINO® All rights reserved
| mv@djmarkovalentino.com | Created by: ART2YOU

ORIENTAL BALKAN LATIN HOUSE

Oriental-balkan-latin-pop house müziğinin temeli, 20 yüzyılın başlarında atılmış house müziğidir. Özellikleri: müziklerde duyabildiğimiz hızlı ritmi, hipnotize edici etkisi, sihirli melodileri, halk müziği etkisi.

Bu muhteşem sesi, ritmi, pozitif özelliği olan müziklerde şu motifler yer alır: dünya müziği (halk ve folklor motifleri), doğa kültürleri müziklerinin renkliliği (oriental: hint karnatik, acem kökenli melodiler), eski yugoslav ülkelerin (şimdiki Arnavutluk, Bulgaristan, Kıbrıs, Yunanistan, Romanya, Hırvatistan) kullandıkları klasik müziklerden kaynaklanan 'turbo-folk' veya balkan stili, Afrika-doğu-Amerika'nın güney kısımlarının müzikleri, başkasıyla karıştıramadığımız Yunan-Türk-Bulgar-Romanya müzikleri, Mısır ve diğer arap ülkelerin müzik dünyası ve saire.

Geçmişte kim nereye gittiyse bir iz bırakmış ama en önemlisi dünyanın her yerinde hareketli yaşam tarzına sahip olduğumuz ve sürekli bir yerden başka bir yere taşındığımız için müzikler birleşmeye başlamıştır. Bunlar bir araya gelsinler diye Marko Valentino kesinlikle yardım edecek.