2013 DJ MARKO VALENTINO® All rights reserved
| mv@djmarkovalentino.com | Created by: ART2YOU

BIO

Marko Valentino (Márk Bálint Kubista) Macaristan vatandaşı olarak 1985 yılında Budapeşte`de doğdu. İlk okuldayken Macar Radyo Çocuk korosunda şarkı söyleyen Marko, 9 yıl süreyle piyano çalmış ve bu becerisiyle büyük ödüller kazanmıştır. 2005 yılında Türkiye`de burslu öğrenci olarak bulunmuş, Türkiye`yi çok sevdiği için rehberlik yapmak ve Türk dilini tüm özellikleriyle öğrenmek için geri dönmüştür.

Klasik müziğe duyduğu özel ilgi nedeniyle Üniversite yıllarında radyoda (spikerlik, müzik editörlüğü, haber sunumu) ve çeşitli kulüplerde DJ olarak çalışırken, onun çaldığı müziklerde (oriental-balkan-latin-pop house) bu motifler açıkça fark edilmiştir. Bu özelliği hayatında hala çok önemli bir rol oynamaktadır.
İngilizce ve Türkçe öğretmenliğinin yanı sıra, İletişim fakültesi, radyoculuk bölümünden mezun olduktan sonra, DJ'liği profesyonel olarak yapmak amacıyla, Macaristan'daki en büyük DJ akademisinde eğitimine devam etmiş, PRO DJ ünvanı ile mezun olmuştur.

Bugünlerde yaptığı dj`lik, şarkı söylemek, turist rehberliği ve dil öğretmenliği, ona ulaşmak istediği büyük hayallerini (yabancı müzik radyolarında spikerlik ve kulüplerde dj`lık yapmak) gerçekleştirilebilmesi için enerji kaynağı olmaktadır. Marko Valentino, Londra'da ve Türkiye'de birçok gece kulübünde müzik çalmaktadır. Sahip olduğu çok geniş müzik koleksiyonu sayesinde Karaoke partilerinde yönetici olarak da çalışmaktadır. Bugünlerde yeni single'ler besteleyen DJ'miz, çok yakında bestelerini web sitesinde beğenilerinize sunacaktır. 
Onun çaldığı parçalar ile ilgili sloganı: pozitif müzik, sadece iyi müzik, dünyanın her yerinden!